Antalya Ürolog Muayene Ücreti

Sağlık kurumu konularında arama yapanların detaylı konulara pratik bir şekilde göz atabilmesi ve anlayabilmesi amacıyla kapsamlı derlemeler yaptık. Antalya Ürolog Muayene Ücreti sayfasını gözden geçirirken vurgulanan tavsiyeleri okumayı atlamayın. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla sayfalarımıza ulaşabilmek isterseniz sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz.


Doktorunuzu Belirlerken Önem Verilecek Noktalar

Antalya Ürolog Muayene Ücreti-74

Hekime güvenle bakmak: Hekime güvenle bakmak, doktorunuzun yanında kendinizi rahat hissedebilmeniz , ona sahiden itimat etmeniz çok önemlidir. Doktorunuzun sizinle ilgili olarak vereceği hükümler sağlığınıza direkt olarak etki gösterecektir. Olur da doktorunuza itimat etmezseniz, hekiminizin verdiği önerilerine uymakta problem yaşarsınız. Başarılı bir sağlık desteği görebilmek konusunda en önde gelen koşul ona güven duyabilmenizdir.

Hekiminizin mesleki birikimi: Hekimin mesleki deneyimini gözlemlerken bir takım konulara dikkat etmek tavsiye edilir. Tıpta son derece kısa sürede gelişmeler hayata geçer. Buna paralel olarak farklı dallar kendi içinde alt branşlara ayrılırlar. Bu yüzden doktorunuzun siziherhangi bir sebeple diğer bir uzmana göndermesi, hekiminizin deneyimsiz olduğu anlamına gelmez. Belirtilen olay ekip çalışmasına katkıda bulunan kliniklerde fazlaca tecrübe edilmekte olup doktorunuzun bilgisizliği değil sizin şifa bulmanıza verdiği özeni belirtir.

Kendisinin tutumu: Hekiminiz şikayetlerinizi sormaya önem veriyor mu, şikayetlerinizi özenle not alıyor mu? Muayene sırasında ne kadar ilgili? Sorunlarınızı açmanıza teşvik ediyor mu? Hastalığınız hakkında size kapsamlı bilgi veriyor mu? Seçenekleri izah ediyor mu? Bunlar oldukça mühimdir. Hastalığınız ile alakalı bilgi almak, nedenini öğrenmek, tedavi yollarını değerlendirmek bir hasta olarak sizin hakkınızdır. Şayet doktorla bu diyaloğu sağlayabiliyorsanız, doktorunuzu iyi belirlediniz anlamına gelir.

Doktorunuza Ulaşılabilirlik: Çağımızda telekomünikasyon çok mühim. Özellikle bebek bekleyen hastalar beklenmedik bir durumda hemen doktoruyla konuşmak isteyecektir. Acil olaylarda hekiminize mobil telefon gibi iletişim araçlarıyla erişebilmelisiniz. kimi tıbbi müdahale gerektirmeyen problemler muayeneye gitmeden çözüme kavuşturulabilir.

Karşılıklı İletişim: Doktorunuzun kolay anlaşılır bir şekilde konuşması oldukça önemlidir. konuşurken tamamen anlamayacağınız kavramlar kullanması sizi çıkmaza sokacaktır. O nedenle doktorunuzla diyalog kurarken, söylediklerin anlamanız son derece mühimdir.

Hekimlerin hizmet alanları

Antalya Ürolog Muayene Ücreti-09

Üroloji: Ürolojik hastalıkların değişik alt gruplarına ait tüm tetkik ve tedavi işlemleri gerçekleştirilir.

Pediatri : Çocuk Acil Servisi 7/24 hizmet vermektedir.

Bilgisayarlı tomografi : Magnetik rezonans, merkezi sinir sistemi anjiografileri hastalıkların doğası hakkında bilgi verir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile çok başarılı operasyonlar yapılmakta ve önceden kalıcı bozuklukla neticelenen operasyonlar artık olumlu sonuçlanmaktadır.

Check-up merkezi : Check up, henüz şikayete yol açmamış olası bir hastalığın tarama ile erken tanısıdır. Birçok hastalıkta erken teşhis hayati önem taşır. Standart bir check up’ta yapılması gereken testlerden bazıları; kan sayımı, lipid düzeyi, tam idrar analizi.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon : Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının oluşum nedeni saptanır. Hastanın ağrılarının azalmasını takiben bu şikayetlerin sebebini ortadan kaldırmaya yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocuk dişlerinin tedavileri, uzmanlığın gerekli olduğu bir branştır. Çocuğun gelişim döneminde çene gelişimi, Ortodonti uzmanı tarafından izlenmelidir. Gelişim çağında bulunan çocukların düzgün bir diş yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedaviler uygulanmalıdır.

Doktor Nasıl Olmalıdır?

Antalya Ürolog Muayene Ücreti-08

Doktor ulaşılabilir olmalıdır: Hasta sağlığını teslim ettiği hekime hayati durumda erişebileceğini bilmelidir. Doktor telefon numarasını vermekten çekinmemeli, acil durumlarda çağrılara asistanı yerine kendisi yanıt vermelidir.

Doktor yönlendirici olmalıdır: Doktor kendi uzmanlığı haricindeki hastalıklarda da insanlara yol gösterici olmalı, uygun tedavi seçeneklerine yönlendirmelidir.

Doktor bakımlı olmalıdır: Doktor mesleğine saygı göstermeli ve bu sebepten ötürü her zaman bakımlı görünmelidir. Üstüne başına gösterdiği önem onun karşısındakinin iyileşmesinde de göstereceği özenin kanıtıdır.

Doktor referans verebilmelidir: Hasta, ameliyatı yapacak hekimin önceden bu ameliyatı gerçekleştirdiği hastalarla konuşabilme imkanına sahip olmalıdır. Referans isteyen hastalarına, önceden ameliyat ettiği kişileri referans olarak göstermelidir. Doktor önceden gerçekleştirdiği operasyonlarla ilgili hastasına veriler sunmalı, komplikasyon oranlarıyla alakalı dürüstçe bilgi vermelidir.