BURSASPOR (Bursa) KAYSERİ ERCİYESSPOR (Erciyes) Maçı Radyo Canlı Dinle

Maç Fanatiklerinin naklen maç izleme, naklen maç radyo yayını, internetten maç yayını, maç özetleri, maç hangi kanalda ve saatte, Buhafta lig sıralaması, lig fikstürü gibi konularda bilgi arayanların güncel bilgilere pratik yoldan erişebilmesi ve okuyabilmesi amacıyla sitemizin kalitesine uygun olarak özenli derlemeler yaptık. 2014 sezonuna ait Bu hafta “BURSASPOR (Bursa) KAYSERİ ERCİYESSPOR (Erciyes) Maçı Radyo Canlı Dinle“ makalesini okurken bilgi paylaşılan tavsiyeleri incelemeyi unutmayın. Gelecekte ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla sayfalarımıza ulaşabilmek isterseniz web sitemizi favori listenize ekleyin.

B

İlgili maç yayını Türkiye Futbol Federasyonu ilgili birimleri tarafından belirlenmiş 2014 Futbol yılına ait Bu hafta Spor Toto Süper Lig maç takvimine bağlı olarak daha önceden belirlenen : Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günlerinden bir tanesinde olacaktır. 2014 yılı klüp listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor


Spor Toto Süper Lig İle İlgili…

BURSASPOR (Bursa) KAYSERİ ERCİYESSPOR (Erciyes) Maçı Radyo Canlı Dinle-hangi-günde-saatte-kanalda-47Süper Lig veya sponsor sözleşmesi nedeniyle Spor Toto Süper Lig, 59 tarihinde Mali Lig adıyla kurulan, bu vakit Türkiye`nin en yüksek kademedeki ligi. Bir dönem içinde 18 takımla oynanan Türkiye Süper Lig, sezon bitiminde üç klübün ligden düşüp alt ligden gelen üç takımın yükselmesi ile sürer. Süper Lig, 18 takım ile yönetimlerin ortaya çıkardığı bir kuruluştur. Ağustos ve Mayıs seonları da dahil olmak üzere dokuz ay süre gelen bir etkinlik olan Süper Lig, otuz dört hafta ve 306 maçtan oluşur.
BURSASPOR (Bursa) KAYSERİ ERCİYESSPOR (Erciyes) Maçı Radyo Canlı Dinle-31Maçlar hafta arası ve hafta sonları yapılmaktadır. Spor Toto Süper Lig, Türkiye Futbol Federasyonu`na bağlı faaliyet gösterir. 2005 sezonunda Süper Lig`e Turkcell`in isim hakkı sahibi olmasıyla resmi olarak Türkiye Turkcell Süper Ligi ünvanını alan bu lig, Turkcell`in ticari sponsorluk paktının bitmesi ile 10-11 futbol sezonundan bu yana Spor Toto Süper Lig ünvanını almıştır. Bunla beraber UEFA`nın en pahalı ligler diziliminde altıncı sırada bulunmaktadır. UEFA Champions League`ne 1`i qualification olmak üzere iki farklı, Euro Cup`a üç farklı spor klübü göndermektedir. Ziraat Türkiye Kupası galibi olarak ilk 4`e girememiş bir takım da Avrupa Ligi`ne katılabilmektedir.
BURSASPOR (Bursa) KAYSERİ ERCİYESSPOR (Erciyes) Maçı Radyo Canlı Dinle-93Spor Toto Süper Lig, 2002 yılında kuruldu, fakat memleketimizde üst düzey futbol 1959 senesinden bu yana oynanmaya başlanmıştır. Avrupa`da en çok izlenen 6. futbol ligi olan Spor Toto Süper Lig, ek olarak 395 milyon € hasılatıyla Tüm Dünyada en çok getiri getiren sekizinci lig durumundadır. Bu vakite dek 69 takımın katıldığı Süper Lig`de yalnızca beş ayrı takım şampiyon olmuştur. Bu takımlar : Beşiktaş, Bursa, Fenerbahçe, Galatasaray ile Trabzonspor`dur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bu takımlar içerisinde en fazla şampiyon olan takım on dokuz defa ile Galatasaraydır.


Türkiye Spor Toto Süper Lig ile ilgili Maç Yayını Hakları

BURSASPOR (Bursa) KAYSERİ ERCİYESSPOR (Erciyes) Maçı Radyo Canlı Dinle-hangi-günde-saatte-kanalda-11Naklen Maç Yayını: Spor Toto Süper Lig 1966 senesinden bu zamana kadar özel firmalara verilen yayın imtiyazları nedeni ile naklen yayın imtiyazlarını alan kuruluşların ortaya koyduğu ücretli Tv kuruluşlarından takip edilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig`i, 1970`den 1995 yılına kadar Türkiye Radyo ve Televizyon(TRT), 1995`ya kadar Star TV, daha sonra sırasıyla; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5`den canlı izlenmiştir. 2002 tarihinden itibaren ise Lig TV kanalından yayınlanmaktadır. Türkiye Spor Toto Süper Lig karşılaşmaları üst tarafta söylendiği şekilde Türkiye Futbol Federasyonu ile anlaşma imzalamış olan Digitürk`e bağlı olan Lig Tv ismindeki Kanal 77`den canlı verilmektedir. 2009 sezonundan itibaren dört büyük takımın kendi evlerinde oynamış olduğu karşılaşmalar yüksek çözünürlük naklen yayın sistemi ile birlikte verilmektedir. Spor Toto Süper Ligin bilhassa son maçlarında şampiyonluk ve ligde tutunma çabası veren takımların bazı illegal bir olay ile (şike, yasadışı bahis vb.) adının geçememesi için mücadeleler aynı saatte oynatılabilir. Böyle şekil durumlarda Lig Tv naklen yayını dışında Digitürk bünyesindeki Lig TV 2 ve Lig TV 3 veya öteki bir kanaldan Spor Toto Süper Lig karşılaşmasını yayınlayabilir. Türkiye Spor Toto Süper Lig müsabakalarını para vermeden olarak takip etme olanağı da mevcuttu, ama söz konusu maçların yayını lig karşılaşmalarının önceden belirlenmiş bitiş anından 45 dk. sonra Digiturk ile anlaşan diğer TV kurumlarınca yapılabilmektedir.
Radyo Yayın Hakları: Tek senede oynanan bütün özel ve resmi futbol maçlarından; Spor Toto Süper Lig karşılaşmaları sadece Türkiye Futbol Federasyonu ile antlaşma yapmış yayıncı kurumlar tarafından UEFA ve Federasyon Naklen Yayın Hukuğu kaidelerine uygun olarak radyodan canlı verilebilir. Ev sahibi takımlar canlı radyo yayını yapan kurumun en uygun halde maç yayını yapmasını gerçekleştirmekle yükümlüdür. Spor Toto Süper Lig`in radyo yayın hakları 2012 senesine kadar Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu`nun sorumluluğundadır.


Günün (22 10 2014) 2013-2014 Sezonu Futbol Klüpleri

Medical Park Antalyaspor: Antalyaspor`un profesyonel futbol takımıdır. Lakapları Akrep olan takımın renkleri, kırmızı ve beyazdır. 20 Temmuz 2010 tarihinde Antalya`nın The Marmara Hotels adlı otelinde yapılan anlaşmaya göre Antalyaspor A.Ş.`nin yeni ismi 2+2 yıllığına Medical Park Antalyaspor olmuştur.
Beşiktaş Profesyonel Futbol Takımı: Beşiktaş Jimnastik Kulübü`ne ait olan futbol takımıdır. Maçlarını 2012-2013 sezonuna kadar 32.086 kapasiteli İnönü Stadyumu`nda oynamıştır. Türkiye`nin en büyük futbol kulüplerinden biridir.

Çaykur Rizespor : Türkiye`nin Rize ili merkezli futbol kulübü. 19 Mayıs 1953`te kurulan takım, iç saha maçlarını Yeni Rize Şehir Stadyumu`nda oynamaktadır.

Kardemir Demir Çelik Karabükspor : Karabük`ün kırmızı ve mavi renkli takımıdır. 1969 yılında Karabük Gençlik ve DÇ Sporun birleşmesinden doğan takım Süper Lig`de mücadele etmektedir. Kulüp tesisleri 1993-94 sezonundaki tesisler hamlesi ile yapılmıştır. Tesisler Çamlık Mevkii`nde olup, modern bir görünüm içinde spor kompleksi (İdman sahaları-Parkur-Salonlar) mevcuttur.

Kayserispor : 1966 yılında Kayseri`de kurulmuştur. Kuruluş işlemlerinden sonra yeni yönetim 1 Temmuz 1966 tarihinde seçilmiştir. Renkleri sarı-kırmızıdır. Maçlarını 40.458 (32.864 koltuk) seyirci kapasiteli Kadir Has Stadyumu`nda oynamaktadır. Süper Lig`de mücadele eden Kayserispor`un Yönetim Kurulu Başkanı Recep Mamur, teknik direktörü ise Robert Prosinecki`dir.
Kayseri Erciyesspor: 1932 yılında Kayseri`de Erciyesspor olarak kurulmuştur. Maçlarını 32,864 seyirci kapasiteli Kayseri Kadir Has Şehir Stadyumu`nda oynamaktadır. Süper Lig`de mücadele eden Kayseri Erciyesspor`un Teknik Direktörü Fuat Çapa, Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Eren ve Onursal Başkanı Memduh Büyükkılıç`tır.
Sivasspor : 1967 yılında Sivas`ta kuruldu. 2004-05 sezonunda 1. Lig`de şampiyon olarak Süper Lig`e yükseldi. O sezondan beri Süper Lig`de mücadele etmektedir. İç saha maçlarını 14.998 kapasiteli 4 Eylül Stadyumu`nda oynamaktadır. Takımın teknik direktörlüğünü Brezilya futbolunun önemli isimlerinden Roberto Carlos yürütmektedir. 2007-08 sezonunda Fenerbahçe ve Beşiktaş ile birlikte 73 puan topladı. Fakat üçlü averajda 4. oldu.

Günün (22 10 2014) İpuçları: Futbol Terimleri ve Açıklamaları

  • DRİBLİNG(Top Sürme): Ayak içi veya ayak dışıyla küçük kısa vuruşlarla topu sürmek.
  • ELLE OYNAMA : Topun kasıtlı olarak yön değiştirmesine veya avantaj kazanmak amacıyla elle oynanmasıdır. Top diğer takım oyuncuları tarafından serbest vuruşla oyuna sokulur.
  • KORNER: Topun en son defans oyuncuları veya kaleci tarafından kale yan çizgilerinden çıkması sonucu atak yapan takım oyuncuları tarafından topun korner atma alanından ayakla oyuna sokulması.

Sitemizde verilen hizmetler: maçı canlı izle, maçı ücretsiz izle, maçı bedava izle, maçı Lig Tv izle, maçı Lig TV şifresiz izle, maçı Digiturk şifresiz izle, maçı şifresiz izle, maçı canlı dinle, maçı ne zaman?, maçı hangi gün hangi saatte, maçı özeti izle, maçı golleri izle, maçı naklen izle, maçı naklen Lig Tv şifresiz izle, maçı hangi kanalda, maçı saat kaçta?, maçı canlı anlatımı
BURSASPOR (Bursa) KAYSERİ ERCİYESSPOR (Erciyes) Maçı Radyo Canlı Dinle yazımızı inceleyen Değerli ziyaretçilerimizin 22 10 2014, 23 10 2014, 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014 tarihlerinde okuduğu öbür müsabakalar alttaki gibidir: