Elazığ Kayseri Erciyes Maçı canlı izle

Sizlerin canlı maç yayını, canlı maç radyo yayını, naklen maç anlatımı, maç özeti izleme, maç hangi kanalda ve saatte, Buhafta puan tablosu, fikstürü konusunda bilgi arayanlarındoğru yazılara pratik yoldan erişebilmesi ve yanıt bulabilmesi için sitemizin standartlarına uygun olarak derlemeler hayata geçirdik. 2014 sezonuna ait Bu hafta “Elazığ Kayseri Erciyes Maçı canlı izle“ bilgilerini okurken bilgi verilen tavsiyeleri okumayı pas geçmeyin. Daha sonra aradığınızda pratik olarak yazılarımıza girebilmek için sitemizi favorilerinize ekleyebilirsiniz.

E

Bahsı geçen maç yayını TFF tarafından belirlenmiş 2014 Futbol yılına ait Bu hafta Spor Toto Süper Lig maç takvimine uygun olarak daha önceden belirlenen : Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günlerinden bir tanesinde olacaktır. 2014 yılı klüp listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor

Süper Lig Tarihçesi

Elazığ Kayseri Erciyes Maçı canlı izle-hangi-günde-saatte-kanalda-19Süper Lig veya sponsorluk sözleşmesi sebebiyle Spor Toto Süper Lig, 59 tarihinde Millî Lig ismi ile start verilen, şimdi ülkemizin en üst kademedeki ligi. Bir tek dönem içerisinde on sekiz takımla gerçekleştiren Spor Toto Süper Lig, sezon bitiminde üç klübün ligden düşüp alt ligden gelen üç takımın üst lige çıkmasıyla sürer. Süper Lig, on sekiz klüp ile pay sahiplerinin ortaya çıkardığı bir kurumdur. Eylül ve Mayıs dönemleri de dahil olmak üzere on ay süren bir faaliyet olan Spor Toto Süper Lig, otuz dört hafta ve 306 karşılaşmadan oluşmaktadır.
Elazığ Kayseri Erciyes Maçı canlı izle-71Müsabakalar hafta arası ve hafta sonları yapılır. Spor Toto Süper Lig, Futbol Federasyonuna bağımlıdır. 2005 sezonunda Spor Toto Süper Lig`e Turkcell`in isim hakkı sahibi oluşuyla offical olarak Türkiye Turkcell Süper Ligi ismini alan lig, Turkcell`in isim hakkı sözleşmesinin bitim nedeniyle 10-11 futbol sezonundan itibaren Spor Toto Süper Lig adını almıştır. Bunun yanında UEFA`nın en pahalı futbol ligleri diziliminde 6. pozisyonda yer almaktadır. Champions League`ne 1`i qualifikasyon olarak iki farklı, UEFA Avrupa Ligi`ne üç klüp yollamaktadır. Kupa 1.si olup ilk dörde girememiş bir klüp te Avrupa Ligi`ne iştirak edebilir.
Elazığ Kayseri Erciyes Maçı canlı izle-51Spor Toto Süper Lig, 2002 tarihinde kurulmuştur, ancak memleketimizde üst düzey futbol 59 sezonundan bu yana oynanmaya başlanmıştır. Tüm Avrupada en çok izlenen altıncı futbol ligi olan Spor Toto Süper Lig, bununla birlikte 398 milyon € hasılatı ile Tüm Dünyada en çok gelir getiren sekizinci ligtir. Bu zamana kadar 66 klübün mücadele verdiği Süper Lig`de sadece beş takım şampiyonluk ipini göğüslemiştir. Bahsı geçen takımlar : Beşiktaş, Bursa, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor`dur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bahsı geçen klüpler içerisinde en fazla şampiyonluk kazanan klüp 19 kez ile Galatasaraydır.

Türkiye Spor Toto Süper Lig ve Radyo ve Televiyon Hakları

Elazığ Kayseri Erciyes Maçı canlı izle-hangi-günde-saatte-kanalda-15Maç İzlemek: Spor Toto Süper Lig 1966 senesinden bu zamana kadar özel ve devlet kuruluşlarına verilmiş olan yayın hakları nedeni ile maç yayın imtiyazlarını almış olan kuruluşların belirlediği ücretli Tv kuruluşlarından takip edilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig`i, 1968`den 1993 sezonuna kadar TRT, 1996`ya kadar Star TV, daha sonrasında sırasıyla; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5`den canlı izlenmiştir. 2001 senesinden bu yana ise Lig TV tarafından yayınlanmaktadır. Spor Toto Süper Lig müsabakaları yukarda söylendiği şekilde TFF ile anlaşma izmalayan Digitürk`e ait Lig Tv ismindeki 77. kanaldan canlı yayınlanmaktadır. 2008 tarihinden itibarıyla dört büyüğün kendi sahasında oynamış olduğu maçlar hi-def çözünürlük canlı yayın sistemi ile beraber yayınlanmaktadır. Spor Toto Süper Ligin özellikle nihai haftalarında şampiyonluk ve ligde tutunma çabası veren takımların bazı yasa dışı bir vaka ile (şike, yasa dışı bahis vb.) anılmaması sebebiyle müsabakalar aynı saatte verilebilir. Bu şekil vakalarda Lig Tv canlı yayını dışında Digitürk altındaki Lig TV 2 ve Lig TV 3 veya farklı bir kanaldan Türkiye Spor Toto Süper Lig maçını verebilir. Türkiye Spor Toto Süper Lig karşılaşmalarını bedava olarak takip etme şansı da vardır, fakat söz konusu mücadelelerin yayını lig maçlarının daha önceden karar verilmiş tamamlanma anından 50 dk. sonrasında yayıncı kuruluş ile anlaşması olan diğer televizyon kurumlarınca yapılabilmektedir.
Canlı Radyoda Maç Dinleme: Bir senede oynanmış bütün özel ve resmi futbol karşılaşmalarınndan; Türkiye Spor Toto Süper Lig maçları bir tek Federasyon ile protokol imzalamış olan yayıncı kuruluşlar aracılığı ile UEFA ve Futbol Federasyonu Naklen Yayın Talimatı şartlarına uygun şekilde radyodan canlı yayınlanabilir. Ev sahibi kulüpler canlı radyo yayını yapan kanalın en uygun halde görev yapmasını gerçekleştirmekle yükümlüdür. Türkiye Spor Toto Süper Lig`in radyo yayın hakları 2011 sezonuna kadar TRT`nin elindedir.

Günün (20 10 2014) 2013 Yılı Futbol Takımları

Elazığspor : 1967 yılında Merkez Gençlik, Güvenspor ve Harputspor kulüplerinin birleşmesiyle Elazığ`da kurulan spor kulübüdür. Renkleri bordo ve beyazdır. Sanica Boru Elazığspor, 3. Lig`de 1974-75, 1982-83 (amatörken), 1985-86, 1989-90 ve 1994-95 sezonlarında şampiyon olarak 2. Lig`e yükselmiştir. 1995-96 sezonunda klasman birincisi olarak `Ekstra Play-off` müsabakalarında mücadele etmiştir.
Eskişehirspor : 19 Haziran 1965 tarihinde Eskişehir`de kurulan ve Süper Lig`de mücadele eden ve futbol şubesi ile tanınmış Türk spor kulübü. Eskişehirspor futbol kulübü şehrin Akademi Gençlik, İdmanyurdu ve Yıldıztepe kulüplerinin birleşmesiyle kurulur.

Gençlerbirliği: 14 Mart 1923`te Ankara`da kurulan, Cumhuriyet ile aynı yıl kurulması nedeniyle Cumhuriyet Takımı olarak da anılan, forma renkleri kırmızı-siyah olan spor kulübü.

Kasımpaşa Spor Kulübü : İstanbul`da 1921 yılında kurulan futbol ve güreş dallarında etkinlik gösteren spor kulübüdür.Adını taşıdığı semtte bulunan Altıntuğ Kulübü ile Kasımpaşa Terbiye-i Bedeniye Kulübü`nün birleşmesiyle kurulmuştur. 1942 yılına kadar Altıntuğ adını taşımıştır. 1939-1945 ve 1946-1958 yılları arası İstanbul 1. liginde, 1959-1964 arası Türkiye 1. liginde oynamıştır.

Günün (20 10 2014) İpuçları: Futbol Oyun Kuralları

  • ELLE OYNAMA : Topun kasıtlı olarak yön değiştirmesine veya avantaj kazanmak amacıyla elle oynanmasıdır. Top diğer takım oyuncuları tarafından serbest vuruşla oyuna sokulur.
  • FAUL: Rakip oyuncuya kurallar dışı hareket ederek müdahale etmek.
  • VOLE: Topun yere değmeden önce Havada vurulması

Sitemizde verilen hizmetler: maçı canlı izle, maçı ücretsiz izle, maçı bedava izle, maçı Lig Tv izle, maçı Lig TV şifresiz izle, maçı Digiturk şifresiz izle, maçı şifresiz izle, maçı canlı dinle, maçı ne zaman?, maçı hangi gün hangi saatte, maçı özeti izle, maçı golleri izle, maçı naklen izle, maçı naklen Lig Tv şifresiz izle, maçı hangi kanalda, maçı saat kaçta?, maçı canlı anlatımı
Elazığ Kayseri Erciyes Maçı canlı izle yazımızı ziyaret eden Maç Fanatiklerinin 20 10 2014, 21 10 2014, 22 10 2014, 23 10 2014, 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014 tarihlerinde ziyaret ettiği öteki sayfalarımız alt taraftadır: