Fener Elazığ maçı canlı izle

Siz Futbol Aşıklarının canlı maç yayını, canlı maç radyo yayını, naklen maç anlatımı, maç özetleri, maç hangi kanalda ve saatte, 5.hafta puan tablosu, maç takvimi hususunda arama yapanlarınpratik bilgilere pratik yoldan göz atabilmesi ve yanıt bulabilmesi amacıyla sitemizin kalitesine uygun olarak çalışmalar oluşturduk. 2014 sezonuna ait 5. hafta “Fener Elazığ maçı canlı izle“ bilgilerini incelerken önemi vurgulanan tavsiyeleri gözden geçirmeyi pas geçmeyin. Gelecekte aradığınızda pratik olarak yazılarımıza girebilmek isterseniz macyayini.uzman.org’u favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz.

F

Bu maç yayını Türkiye Futbol Federasyonu ilgili birimleri tarafından ortaya konmuş 2014 Futbol senesine ait 5. hafta Türkiye Spor Toto Süper Lig maç fikstürüne bağlı olarak daha önceden belirlenen : 20 Eylül 2013 Cuma, 21 Eylül 2013 Cumartesi, 22 Eylül 2013 Pazar ve 23 Eylül 2013 Pazartesi tarihlerinden birinde olacaktır. 2013-2014 futbol sezonu takım listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor

————————————————————————————————————————–

Süper Lig Tarihçesi

Fener Elazığ maçı canlı izle-hangi-günde-saatte-kanalda-41Süper Lig veya sponsor paktı nedeniyle Türkiye Spor Toto Süper Lig, 59 tarihinde Mali Lig ismi ile kurulan, şu an memleketimizin en yüksek aşamadaki futbol ligi. Bir sezon içerisinde 18 takımla gerçekleştiren bu lig, sezon sonunda 3 futbol klübünün ligden relege olup Yükselme Grubu ligden gelen üç klubün yükselişiyle süreklilik arz eder. Türk Süper Ligi, on sekiz klüp ile pay ortakarının oluşturduğu kurumdur. Eylül ve Mayıs ayları da dahil olmak üzere on ay süreklilik gösteren bir faaliyet olan Türk Süper Ligi, otuz dört hafta ve 306 karşılaşmadan oluşmaktadır.

Fener Elazığ maçı canlı izle-19Maçlar hafta arası ve hafta sonu yapılmaktadır. Spor Toto Süper Lig, Futbol Federasyonuna bağlı faaliyet gösterir. 2005 sezonunda Türk Süper Ligi’e Turkcell’in sponsor oluşuyla hukuki olarak Türkiye Turkcell Süper Ligi adını alan bu lig, Turkcell’in sponsorluk antlaşmasının bitim nedeniyle 2010-11 futbol sezonundan itibaren Spor Toto Süper Lig ismini almıştır. Bunun yanında UEFA’nın en pahalı organizasyonları diziliminde altıncı pozisyonda kendine yer bulmaktadır. Şampiyonlar Ligi’ne 1′i ön eleme olmak üzere iki farklı, Eski adı UEFA kupası olan Avrupa Ligi’ne üç klüp göndermektedir. Kupa 1.si olup ilk dört sıraya giremeyen bir futbol takımı da UEFA Avrupa Ligi’ne iştirak edebilmektedir.

Fener Elazığ maçı canlı izle-31Türkiye Spor Toto Süper Lig, 2001-02 tarihinde kuruldu, ama ülkemizde ileri düzey futbol 1960 sezonundan bu yana oynanır. Tüm Dünyada en çok seyredilen altıncı futbol ligi olan Spor Toto Süper Lig, ek olarak 394 milyon € toplam değeriyle Tüm Avrupada en fazla getiri sağlayan 8. ligtir. Şu ana dek 67 klübün mücadele verdiği Süper Lig’de sadece 5 ayrı takım şampiyonluk unvanı alabilmiştir. Bahsı geçen klüpler : Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ile Trabzonspor’dur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bu klüpler içinde en fazla şampiyon olan takım on dokuz defa ile Galatasaraydır.

—————————————————————————————————————————

Türkiye Spor Toto Süper Lig ile ilgili Yayın Hakları

Fener Elazığ maçı canlı izle-hangi-günde-saatte-kanalda-61Naklen Televizyon Yayını: Türkiye Spor Toto Süper Lig 1965 tarihinden bu yana özel ve kamu kurumlara verilmiş maç izle yayını imtiyazları sayesinde futbol yayın imtiyazlarını almış olan kuruluşların ortaya koyduğu ücretli kanallardan izlenebilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig’i, 1970′den 1994 yılına dek TRT, 1998′ya kadar Star TV, daha sonra sırası ile; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5′den canlı yayınlanmıştır. 2000 senesinden bu yana ise Lig TV kanalından izlenmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig maçları üst tarafta söylendiği gibi TFF ile pakt imzalamış olan Digitürk’e ait Lig Tv adındaki Kanal 77′den canlı verilmektedir. 2008 tarihinden itibarı ile IV büyük takımların kendi evlerinde oynayacağı müsabakalar hi-def çözünürlük canlı yayın sistemi ile birlikte verilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Ligin bilhassa son karşılaşmalarında şampiyonluk ve ligde tutunma mücadelesi veren takımların herhangi yasadışı bir vayayla (şike, illegal bahis vb.) anılmaması sebebiyle müsabakalar aynı saatte oynatılabilir. Bu tarz durumlarda Lig Tv canlı yayını dışında Digitürk altındaki Lig TV 2 ve Lig TV 3 yada farklı bir kanaldan Spor Toto Süper Lig karşılaşmasını verebilir. Türkiye Spor Toto Süper Lig müsabakalarını bedelsiz olarak seyredebilme şansı da vardır, fakat bahsı geçen müsabakaların yayını lig müsabakalarının önceden belirlenen bitim süresinden 55 dk. sonrasında Digiturk ile sözleşmesi olan farklı TV kuruluşlarınca yapılabilir.

Canlı Dinleme Hakkı: Bir senede oynanmış bütün özel ve resmi futbol maçlarından; Türkiye Spor Toto Süper Lig müsabakaları bir tek TFF ile anlaşma yapan yayıncı radyolar tarafından UEFA ve Federasyon Canlı Yayın Hükümleri kaidelerine uygun şekilde radyodan naklen verilebilir. Ev sahibi takımlar canlı radyo yayını yapan kuruluşun en uygun halde maç yayını yapmasını sağlamakla yükümlüdür. Spor Toto Süper Lig’in radyo yayın hakkı 2011 tarihine kadar TRT Radyo’nun yükümlüğü altındadır.

—————————————————————————————————————————

Günün (20 10 2014) 2014 Sezonu Süper Lig Klüpleri

Bursaspor: Bursa’yı temsil eden futbol kulübüdür. Kulüp Bursaspor’nün Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden futbol takımıdır. Takma adları Yeşil Timsahlar’dır. Renkleri Yeşil Beyaz’dır. Bursa’da faaliyet gösteren beş amatör kulübün birleşmesinden kuruldu.

Çaykur Rizespor : Türkiye’nin Rize ili merkezli futbol kulübü. 19 Mayıs 1953′te kurulan takım, iç saha maçlarını Yeni Rize Şehir Stadyumu’nda oynamaktadır.

Eskişehirspor : 19 Haziran 1965 tarihinde Eskişehir’de kurulan ve Süper Lig’de mücadele eden ve futbol şubesi ile tanınmış Türk spor kulübü. Eskişehirspor futbol kulübü şehrin Akademi Gençlik, İdmanyurdu ve Yıldıztepe kulüplerinin birleşmesiyle kurulur.

Gaziantepspor: 25 Şubat 1969 tarihinde Gaziantep’de kurulmuştur. Günümüzde Süper Lig’de mücadele etmektedir. Ligi birçok defa ilk 4 içinde bitirmiştir. Şimdiki adıyla UEFA Avrupa Ligi’nde Türkiye’yi 3 kez temsil etmiştir. 2010-11 sezonunda ligi 4. bitirerek Avrupa’ya gitmeye hak kazanmıştır.

—————————————————————————————————————————

Günün (20 10 2014) İpuçları: Futbol Oyun Kuralları

  • DEFANS: Karşı takımın gol atmasını engellemek amacıyla oyun kuralları dahilinde yapılan her türlü faaliyet.
  • FAUL: Rakip oyuncuya kurallar dışı hareket ederek müdahale etmek.
  • GOL: Topun tamamının kale çizgisinden içeri girmesidir.
  • TAÇ ATIŞI: Topun yan saha çizgilerinden çıkması sonucu karşı takım oyuncusunun ellerini kullanarak topu oyuna sokması. Top iki elle tutulup baş arkası ve üstünden ayaklar yerden kesilmeden atış yapılır.

Fener Elazığ maçı canlı izle hizmet sayfamızı okuyan Değerli okuyucularımızın 20 10 2014, 21 10 2014, 22 10 2014, 23 10 2014, 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014 tarihlerinde gezdiği öbür maçlarımız aşağıdadır: