Gaziantep (Antep) Konya Maçı Golleri İzle HD

Sitemizi ziyaret edenlerin canlı maç yayını, canlı radyo maç dinleme, internetten canlı maç anlatımı, maç özetleri, maç hangi gün ve saatte, Buhafta puan tablosu, fikstürü konularında bilgi arayanlarındüzenli verilere zahmet çekmeden erişebilmesi ve anlayabilmesi düşüncesiyle websitemizin kalitesine uygun olarak derlemeler yaptık. 2014 sezonuna ait Bu hafta “Gaziantep (Antep) Konya Maçı Golleri İzle HD“ makalemizi gözden geçirirken paylaşılan tavsiyeleri incelemeyi ihmal etmeyin. Gelecekte ihtiyacınız olduğunda pratik olarak web sitemize erişebilmek isterseniz web sitemizi favorilerinize ekleyebilirsiniz.

G

Yukarıda Belirtilen maç yayını TFF ilgili kurumları tarafından belirlenen 2013-2014 senesine ait Bu hafta Türkiye Spor Toto Süper Lig maç fikstürüne uygun olarak daha önceden belirlenen : Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi tarihlerinden bir tanesinde oynanacaktır. 2013-2014 yılı takım listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor

Süper Lig Tarihçesi

Gaziantep (Antep) Konya Maçı Golleri İzle HD-hangi-günde-saatte-kanalda-86 Türkiye 1. Süper Lig veya isim hakkı anlaşması sebebi ile Spor Toto Süper Lig, 1959 senesinde Mali Lig adıyla başlatılan, şu an ülkemizin en ileri düzeydeki futbol ligi. Tek sezon içerisinde on sekiz futbol takımı ile gerçekleştiren bu lig, sezon sonunda üç takımın ligden relege olup Yükselme Grubu ligden gelen 3 klubün yükselmesi ile sürer gider. Türk Süper Ligi, 18 klüp ile pay ortakarının ortaya çıkardığı bir kurumdur. Ağustos ve Haziran ayları da dahil olarak 10 ay süren bir etkinlik olan Spor Toto Süper Lig, 34 hafta ve üçüyüzaltı maçtan ortaya çıkar.
Gaziantep (Antep) Konya Maçı Golleri İzle HD-92Müsabakalar hafta içi ve hafta sonu yapılmaktadır. Türk Süper Ligi, Futbol Federasyonuna bağımlıdır. 2005 yılında Süper Lig`e Turkcell`in isim hakkı sahibi oluşuyla resmi olarak Türkiye Turkcell Süper Ligi ismini alan lig, Turkcell`in isim hakkı antlaşmasının sonuca ulaşmasıyla 10-11 futbol sezonundan bu yana Spor Toto Süper Lig ismini almıştır. Ek olarak UEFA`nın en pahalı ligler sıralamasında altıncı sırada bulunmaktadır. Champions League`ne biri ön eleme olmak üzere iki farklı, Euro Cup`a üç farklı takım yollar. TFF Türkiye Kupası şampiyonu olarak ilk dörde girmeyen bir futbol takımı da Avrupa Ligi`ne katılabilir.
Gaziantep (Antep) Konya Maçı Golleri İzle HD-15Spor Toto Süper Lig, 2002 yılında kuruldu, fakat ülkemizde ileri düzey futbol 1960 yılından beri oynanır. Tüm Dünyada en çok izlenen altıncı lig olan Spor Toto Süper Lig, aynı zamanda 399 milyon € hasılatı ile Tüm Avrupada en çok getiri sağlayan sekizinci lig durumundadır. Bu zamana dek 65 takımın mücadele verdiği Süper Lig`de sadece 5 farklı klüp şampiyon olabilmiştir. Bahsı geçen takımlar : Beşiktaş, Bursa, Fenerbahçe, Galatasaray ile Trabzondur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bahsı geçen takımlar içerisinde en çok şampiyon olan klüp 19 defa ile Galatasaraydır.

Spor Toto Süper Lig ve Yayın Hakları

Gaziantep (Antep) Konya Maçı Golleri İzle HD-hangi-günde-saatte-kanalda-65Naklen Televizyon Yayını: Spor Toto Süper Lig 1969 sezonundan itibaren özel firmalara verilmiş yayın hakları nedeniyle naklen yayın imtiyazlarını alan kurumların ortaya koyduğu ücretli Tv kuruluşlarından izlenir. Spor Toto Süper Lig`i, 1970`den 1997 sezonuna kadar TRT, 1997`ya kadar Star TV, daha sonra sırası ile; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5`den canlı izlenmiştir. 2000 sezonundan bu yana ise Lig TV kanalından yayınlanmaktadır. Türkiye Spor Toto Süper Lig karşılaşmaları üstte belirtildiği gibi Türkiye Futbol Federasyonu ile pakt izmalayan Digitürk`e bağlı olan Lig Tv ismindeki 77. kanaldan canlı verilmektedir. 2008 yılından itibarı ile 4 büyüğün kendi sahasında oynayacağı maçlar hi-def çözünürlük canlı yayın teknolojisi ile birlikte verilmektedir. Spor Toto Süper Ligin özellikle nihai haftalarında şampiyonluk ve ligde düşmeme mücadelesi veren klüplerin bazı illegal bir olayla (şike, illegal bahis vb.) karşı karşıya kalmaması sebebiyle müsabakalar aynı saatte verilebilir. Bu tarz durumlarda Lig Tv naklen yayını dışında Digitürk bünyesindeki Lig TV 2 ve Lig TV 3 yada başka bir kanaldan Türkiye Spor Toto Süper Lig mücadelesini yayınlayabilir. Türkiye Spor Toto Süper Lig müsabakalarını bedava olarak takip etme imkanı da mümkündür, ancak söz konusu mücadelelerin yayını lig müsabakalarının önceden karar verilmiş tamamlanma anından 45 dakika sonrasında Digiturk ile anlaşan diğer televizyon kanallarınca yapılabilmektedir.
Canlı Maç Dinle: Bir sezonda oynanan tüm özel ve resmi futbol maçlarından; Türkiye Spor Toto Süper Lig karşılaşmaları yalnız TFF ile antlaşma yapan yayıncı kurumlar aracılığı ile UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu Naklen Yayın Kuralları şartlarına uygun şekilde radyodan canlı yayınlanabilir. Sahasında oynayan kulüpler canlı radyo yayını yapan kuruluşun en uygun şekilde maç yayını yapmasını gerçekleştirmekle yükümlüdür. Spor Toto Süper Lig`in radyo yayın hakkı 2010 yılına kadar TRT Radyo`nun sorumluluğundadır.

Günün (23 10 2014) 2014 Senesi Süper Lig Takımları

Bursaspor: Bursa`yı temsil eden futbol kulübüdür. Kulüp Bursaspor`nün Spor Toto Süper Lig`de mücadele eden futbol takımıdır. Takma adları Yeşil Timsahlar`dır. Renkleri Yeşil Beyaz`dır. Bursa`da faaliyet gösteren beş amatör kulübün birleşmesinden kuruldu.
Çaykur Rizespor : Türkiye`nin Rize ili merkezli futbol kulübü. 19 Mayıs 1953`te kurulan takım, iç saha maçlarını Yeni Rize Şehir Stadyumu`nda oynamaktadır.
Elazığspor : 1967 yılında Merkez Gençlik, Güvenspor ve Harputspor kulüplerinin birleşmesiyle Elazığ`da kurulan spor kulübüdür. Renkleri bordo ve beyazdır. Sanica Boru Elazığspor, 3. Lig`de 1974-75, 1982-83 (amatörken), 1985-86, 1989-90 ve 1994-95 sezonlarında şampiyon olarak 2. Lig`e yükselmiştir. 1995-96 sezonunda klasman birincisi olarak `Ekstra Play-off` müsabakalarında mücadele etmiştir.

Galatasaray : Galatasaray Spor Kulübü`nün Spor Toto Süper Lig`de mücadele eden futbol takımıdır. Galatasaray Spor Kulübü`ne ait olan Galatasaray AŞ tam adıyla Galatasaray Sportif ve Sinai Yatırımlar A.Ş, Galatasaray Spor Kulübü Profesyonel Futbol Takımı`nın sahibidir.

Sivasspor : 1967 yılında Sivas`ta kuruldu. 2004-05 sezonunda 1. Lig`de şampiyon olarak Süper Lig`e yükseldi. O sezondan beri Süper Lig`de mücadele etmektedir. İç saha maçlarını 14.998 kapasiteli 4 Eylül Stadyumu`nda oynamaktadır. Takımın teknik direktörlüğünü Brezilya futbolunun önemli isimlerinden Roberto Carlos yürütmektedir. 2007-08 sezonunda Fenerbahçe ve Beşiktaş ile birlikte 73 puan topladı. Fakat üçlü averajda 4. oldu.

Trabzonspor: Futbol Takımı 2 Ağustos 1967`de kurulan Trabzonspor Kulübü`nün profesyonel futbol takımı. Renkleri kulübün tüm branşlarda ortak olarak kullandığı: Koyu bordo ve açık mavidir. Trabzonspor Futbol Takımı, Spor Toto Süper Lig`te şampiyon olmuş, ilk Anadolu takımıdır ve şampiyon olmayı başarmış beş takımdan biridir.

Günün (23 10 2014) İpuçları: Futbol Terimleri ve Açıklamaları

  • ATAK: Gol atmak amacıyla oyun kuralları dahilinde yapılan her türlü faaliyet.
  • FRİKİK: Faule maruz kalan takım lehine serbest vuruşla oyuna başlama hakkıdır. Faul yapan takım oyuncuları atış sırasında toptan 9.15 metre uzakta olmalıdır.
  • GOL: Topun tamamının kale çizgisinden içeri girmesidir.
  • KORNER: Topun en son defans oyuncuları veya kaleci tarafından kale yan çizgilerinden çıkması sonucu atak yapan takım oyuncuları tarafından topun korner atma alanından ayakla oyuna sokulması.
  • VOLE: Topun yere değmeden önce Havada vurulması
  • OFSAYT: FIFA Genel Sekreteri Urs Lins imzasıyla ülke federasyonlarına gönderilen 968 nolu sirkülere göre kafasının, vücudunun veya ayağının herhangi bir bölümünün rakibin kale çizgisine toptan ve son rakipten daha yakın olduğu anlamına gelmektedir. Kollar bu tanıma katılmamıştır. Futbol baş, vücut ve ayaklarla oynanır.

Sitemizde verilen hizmetler: maçı canlı izle, maçı ücretsiz izle, maçı bedava izle, maçı Lig Tv izle, maçı Lig TV şifresiz izle, maçı Digiturk şifresiz izle, maçı şifresiz izle, maçı canlı dinle, maçı ne zaman?, maçı hangi gün hangi saatte, maçı özeti izle, maçı golleri izle, maçı naklen izle, maçı naklen Lig Tv şifresiz izle, maçı hangi kanalda, maçı saat kaçta?, maçı canlı anlatımı
Gaziantep (Antep) Konya Maçı Golleri İzle HD sayfamızı okuyan Maç Fanatiklerinin 23 10 2014, 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014 tarihlerinde takip ettiği öbür maçlarımız alttaki gibidir: