Karabük Çaykur Rize Maçı Özeti izle

Maç Fanatiklerinin canlı maç izleme, naklen maç radyo yayını, internetten canlı maç anlatımı, maç özeti izleme, maç hangi kanalda ve saatte, Buhafta lig sıralaması, fikstürü gibi konularda bilgi arayanların derli toplu sayfalara zahmet çekmeden erişebilmesi ve faydalanabilmesi için websitemizin standartlarına uygun olarak özenli derlemeler gerçekleştirdik. 2013-2014 sezonuna ait Bu hafta “Karabük Çaykur Rize Maçı Özeti izle“ yazısını incelerken bilgi paylaşılan uyarıları incelemeyi pas geçmeyin. Bir daha ihtiyaç duyduğunuzda pratik olarak yazılarımıza ulaşabilmek için macyayini.uzman.org’u favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz.

K

Bahsı geçen maç yayını Futbol Federasyonu tarafından ortaya konmuş 2014 yılına ait Bu hafta Türkiye Spor Toto Süper Lig maç takvimine uygun olarak belirlenmiş : Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi tarihinden bir tanesinde oynanacaktır. 2013-2014 futbol sezonu takım listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor


Türkiye Spor Toto Süper Ligi İle İlgili…

Karabük Çaykur Rize Maçı Özeti izle-hangi-günde-saatte-kanalda-28Türkiye Süper Ligi veya isim hakkı paktı nedeniyle Türkiye Spor Toto Süper Lig, 59 tarihinde Mali Lig adıyla start verilen, bu zamanda memleketimizin en ileri düzeydeki futbol ligi. Tek sezon içerisinde 18 futbol takımıyla faaliyet gösterilen bu lig, sezon sonunda 3 futbol takımının ligden düşerek bir alt ligden gelen 3 klubün yükselmesiyle süreklilik arz eder. Süper Lig, on sekiz takım ile pay ortakarının oluşturduğu bir kuruluştur. Eylül ve Haziran ayları da dahil olmak üzere 9 ay süren bir organizasyon olan Süper Lig, 34 hafta ve 306 karşılaşmadan oluşur.
Karabük Çaykur Rize Maçı Özeti izle-13Müsabakalar hafta arası ve hafta sonu gerçekleşir. Spor Toto Süper Lig, TFF`ye bağlı faaliyet gösterir. 2005 senesinde Türk Süper Ligi`e Turkcell`in isim hakkı sahibi olmasıyla offical olarak Türkiye Turkcell Süper Ligi adını alan lig, Turkcell`in isim hakkı antlaşmasının sona ermesi sebebiyle 10-11 futbol sezonundan bu yana Spor Toto Süper Lig ismini almıştır. Bunun yanında UEFA`nın en üst seviye futbol ligleri diziliminde 6. pozisyonda yer alır. Şampiyonlar Ligi`ne bir tanesi qualifikasyon olarak iki, Eski adı UEFA kupası olan Avrupa Ligi`ne üç farklı klüp gönderir. Ziraat Türkiye Kupası kazananı olarak ilk dört sıraya girmeyen bir klüp te Euro Cup`a katılabilir.
Karabük Çaykur Rize Maçı Özeti izle-41Türkiye Spor Toto Süper Lig, 2002 tarihinde kuruldu, lakin ülkemizde üst düzey futbol 1961 sezonundan bu yana oynanmaktadır. Tüm Avrupada en çok seyredilen 6. futbol ligi olan Türkiye Spor Toto Süper Lig, ek olarak 394 milyon € hasılatıyla Tüm Dünyada en çok getiri getiren sekizinci ligtir. Şu ana kadar 65 takımın yer aldığı Süper Lig`de yalnızca beş farklı takım şampiyonluk kazanmıştır. Bahsı geçen klüpler : Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ile Trabzondur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bahsı geçen takımlar içinde en çok bu ünvanı elde eden takım 19 kere ile Galatasaraydır.


Türkiye Spor Toto Süper Lig ve Maç Yayını Hakları

Karabük Çaykur Rize Maçı Özeti izle-hangi-günde-saatte-kanalda-94Naklen Maç Yayını: Türkiye Spor Toto Süper Lig 1967 sezonundan bu yana özel ve kamu kuruluşlarına verilmiş yayın hakkı nedeniyle futbol yayın haklarını alan kuruluşların belirlediği ücretli TV kurumlarından izlenebilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig`i, 1969`den 1992 senesine dek TRT, 1995`ya kadar Star TV, daha sonra sırası ile; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5`den canlı yayınlanmıştır. 2003 sezonundan bu yana ise Lig TV tarafından seyredilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig karşılaşmaları yukarıda söylendiği şekilde Federasyon ile sözleşme imzalamış olan Digitürk`e bağlı olan Lig Tv ismindeki 77. kanaldan naklen yayınlanmaktadır. 2008 sezonundan itibarı ile IV büyüğün kendi evlerinde oynayacağı maçlar yüksek çözünürlük canlı yayın teknolojisi ile beraber verilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Ligin bilhassa nihai karşılaşmalarında şampiyonluk ve ligde düşmeme çabası veren takımların herhangi yasa dışı bir olayla (şike, yasadışı bahis vb.) karşı karşıya kalmaması sebebiyle maçlar aynı saatte verilebilir. Böyle şekil durumlarda Lig Tv naklen yayını dışında Digitürk himayesindeki Lig TV 2 ve Lig TV 3 ya da başka bir kanaldan Türkiye Spor Toto Süper Lig maçını verebilir. Spor Toto Süper Lig karşılaşmalarını bedelsiz olarak izleme olanağı da mümkündür, ama bahsı geçen karşılaşmaların yayını lig müsabakalarının önceden belirlenen bitiş anından 45 dakika sonrasında yayıncı kuruluş ile sözleşmesi olan başka televizyon kuruluşlarınca yapılabilmektedir.
Canlı Dinleme Hakkı: Bir sezonda oynanan bütün resmi ve özel futbol karşılaşmalarınndan; Türkiye Spor Toto Süper Lig müsabakaları sadece TFF ile protokol yapmış yayıncı kuruluşlar aracılığı ile UEFA ve TFF Canlı Yayın Hukuğu kaidelerine uygun olarak radyodan canlı verilebilir. Sahasında oynayan takımlar canlı radyo yayını yapan firmanın en uygun şekilde maç yayını yapmasını sağlamakla yükümlüdür. Türkiye Spor Toto Süper Lig`in radyo yayın hakları 2011 yılına kadar Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu`nun sorumluluğundadır.


Günün (25 10 2014) 2013 Sezonu Futbol Klüpleri

Bursaspor: Bursa`yı temsil eden futbol kulübüdür. Kulüp Bursaspor`nün Spor Toto Süper Lig`de mücadele eden futbol takımıdır. Takma adları Yeşil Timsahlar`dır. Renkleri Yeşil Beyaz`dır. Bursa`da faaliyet gösteren beş amatör kulübün birleşmesinden kuruldu.
Çaykur Rizespor : Türkiye`nin Rize ili merkezli futbol kulübü. 19 Mayıs 1953`te kurulan takım, iç saha maçlarını Yeni Rize Şehir Stadyumu`nda oynamaktadır.
Elazığspor : 1967 yılında Merkez Gençlik, Güvenspor ve Harputspor kulüplerinin birleşmesiyle Elazığ`da kurulan spor kulübüdür. Renkleri bordo ve beyazdır. Sanica Boru Elazığspor, 3. Lig`de 1974-75, 1982-83 (amatörken), 1985-86, 1989-90 ve 1994-95 sezonlarında şampiyon olarak 2. Lig`e yükselmiştir. 1995-96 sezonunda klasman birincisi olarak `Ekstra Play-off` müsabakalarında mücadele etmiştir.

Torku Konyaspor : Konya`da kurulan spor kulübü. Spor Toto Süper Lig`de mücadele etmektedir. Kulüp 1922 yılında Konya Gençlerbirliği adıyla kurulmuştur. 1965 yılında ise Meramspor, Selçukspor ve Çimentospor ile birleşerek Konyaspor adını aldı. Ama aslında 1981 yılı Konyaspor`un resmi kuruluş yılı olmuştur.

Günün (25 10 2014) İpuçları: Futbol Terimleri

  • DRİBLİNG(Top Sürme): Ayak içi veya ayak dışıyla küçük kısa vuruşlarla topu sürmek.
  • OFSAYT: FIFA Genel Sekreteri Urs Lins imzasıyla ülke federasyonlarına gönderilen 968 nolu sirkülere göre kafasının, vücudunun veya ayağının herhangi bir bölümünün rakibin kale çizgisine toptan ve son rakipten daha yakın olduğu anlamına gelmektedir. Kollar bu tanıma katılmamıştır. Futbol baş, vücut ve ayaklarla oynanır.

Sitemizde verilen hizmetler: maçı canlı izle, maçı ücretsiz izle, maçı bedava izle, maçı Lig Tv izle, maçı Lig TV şifresiz izle, maçı Digiturk şifresiz izle, maçı şifresiz izle, maçı canlı dinle, maçı ne zaman?, maçı hangi gün hangi saatte, maçı özeti izle, maçı golleri izle, maçı naklen izle, maçı naklen Lig Tv şifresiz izle, maçı hangi kanalda, maçı saat kaçta?, maçı canlı anlatımı
Karabük Çaykur Rize Maçı Özeti izle yazımızı ziyaret eden Siz Maç Fanatiklerinin 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014, 30 10 2014, 31 10 2014 tarihlerinde ziyaret ettiği öbür müsabakalar aşağıdadır: