Torku Konyaspor Gençler maçı ne zaman?

Ziyaretçilerimizin canlı maç izleme, canlı maç radyo yayını, naklen maç anlatımı, atılan goller, maç hangi kanalda ve saatte, 5.hafta lig sıralaması, lig fikstürü konusunda arama yapanlarındetaylı bilgilere pratik yoldan erişebilmesi ve faydalanabilmesi düşüncesiyle websitemizin vizyonuyla olarak derlemeler hayata geçirdik. 2013-2014 sezonuna ait 5. hafta “Torku Konyaspor Gençler maçı ne zaman?“ sayfamızı incelerken önemi vurgulanan bilgileri gözden geçirmeyi unutmayın. Bir daha ihtiyaç duyduğunuzda kolayca sayfalarımıza gelebilmek isterseniz web sitemizi favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz.

T

Bahsı geçen maç yayını TFF tarafından ortaya konmuş 2014 Futbol senesine ait 5. hafta Türkiye Spor Toto Süper Lig maç fikstürüne uygun olarak daha önceden belirlenen : 20 Eylül 2013 Cuma, 21 Eylül 2013 Cumartesi, 22 Eylül 2013 Pazar ve 23 Eylül 2013 Pazartesi tarihinden birinde olacaktır. 2013-2014 yılı takım listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor

Spor Toto Süper Lig İle İlgili…

Torku Konyaspor Gençler maçı ne zaman?-hangi-günde-saatte-kanalda-66Süper Lig veya reklam anlaşması uyarınca Türkiye Spor Toto Süper Lig, 1959 senesinde Mali Lig adıyla kurulan, şu an Türkiye’nin en ileri seviyedeki futbol ligi. Bir tek sezon içerisinde on sekiz takımla oynanan Türkiye Süper Lig, sezon sonunda üç takımın ligden relege olup alt ligden gelen üç klubün promote etmesi ile devam eder. Süper Lig, on sekiz klüp ile hissedarların oluşturduğu kurumdur. Ağustos ve Mayıs dönemleri de dahil olmak üzere 10 ay devam eden bir faaliyet olan Süper Lig, otuz dört hafta ve 306 karşılaşmadan oluşmaktadır.

Torku Konyaspor Gençler maçı ne zaman?-12Karşılaşmalar hafta arası ve hafta sonu yapılmaktadır. Spor Toto Süper Lig, TFF’ye bağlı faaliyet gösterir. 2005 sezonunda Süper Lig’e Turkcell’in isim hakkı sahibi oluşuyla hukuki olarak Turkcell Süper Lig ismini alan bu lig, Turkcell’in ticari sponsorluk antlaşmasının sonuca ulaşmasıyla 10-11 futbol sezonundan bu yana Spor Toto Süper Lig ismini almıştır. Bununla birlikte UEFA’nın en üst seviye ligler derecelemesinde altıncı pozisyonda bulunur. Şampiyonlar Ligi’ne bir tanesi ön tur olarak 2, Euro Cup’a üç futbol takımı göndermektedir. TFF Türkiye Kupası şampiyonu olarak ilk dört sıraya girememiş bir klüp te Avrupa Ligi’ne iştirak edebilmektedir.

Torku Konyaspor Gençler maçı ne zaman?-66Spor Toto Süper Lig, 2001-02 tarihinde faaliyete geçmiştir, ancak memleketimizde ileri düzey futbol 1960 senesinden beri oynanmaktadır. Dünyada en çok takip edilen 6. lig olan Türkiye Spor Toto Süper Lig, bununla birlikte 395 milyon € hasılatı ile Dünyada en çok gelir getiren sekizinci lig durumundadır. Bu zamana dek 70 takımın mücadele ettiği Süper Lig’de yalnızca 5 farklı takım şampiyon olmuştur. Bu klüpler : Beşiktaş, Bursa, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzondur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bahsı geçen klüpler içinde en çok şampiyon olan klüp on dokuz kez ile Galatasaraydır.

Türkiye Spor Toto Süper Lig ve Yayın Hakları

Torku Konyaspor Gençler maçı ne zaman?-hangi-günde-saatte-kanalda-84Televizyon Yayını: Spor Toto Süper Lig 1970 senesinden bu yana özel ve devlet kurumlara verilen yayınlama hakkı sebebyile maç yayın imtiyazlarını alan kuruluşların belirlediği ücretli TV kurumlarından takip edilmektedir. Spor Toto Süper Lig’i, 1969′den 1994 senesine dek TRT 1, 1994′ya kadar Star TV, daha sonra sırası ile; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5′den canlı yayınlanmıştır. 2001 senesinden bu yana ise Lig TV kanalından izlenmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig müsabakaları yukarda söylendiği halde TFF ile pakt izmalayan Digitürk’e ait Lig Tv ismindeki 77. kanaldan canlı yayınlanmaktadır. 2008-2009 senesinden itibaren 4 büyük takımın kendi evinde oynadığı maçlar yüksek çözünürlük canlı yayın teknoloji ile beraber yayınlanmaktadır. Spor Toto Süper Ligin bilhassa son haftalarında şampiyonluk ve ligde kalma mücadelesi veren takımların herhangi yasadışı bir olay ile (şike, yasadışı bahis vb.) karşı karşıya kalmaması sebebiyle mücadeleler aynı saatte verilebilir. Bu tarz durumlarda Lig Tv canlı yayını dışında Digitürk bünyesindeki Lig TV 2 ve Lig TV 3 yada başka bir kanaldan Türkiye Spor Toto Süper Lig mücadelesini yayınlayabilir. Türkiye Spor Toto Süper Lig mücadelelerini bedava şekilde de izleyebilme şansı da vardır, fakat söz konusu müsabakaların yayını lig maçlarının daha önceden karar verilmiş bitim anından 60 dakika sonrasında Lig TV ile anlaşan başka TV kanallarınca yapılabilmektedir.

Radyo Yayın Hakları: Tek sezonda oynanmış her resmi ve özel futbol karşılaşmalarınndan; Spor Toto Süper Lig mücadeleleri bir tek TFF ile antlaşma yapan yayıncı kuruluşlar tarafından UEFA ve Futbol Federasyonu Naklen Yayın Kuralları şartlarına uygun durumda radyodan naklen verilebilir. Sahasında oynayan takımlar naklen radyo yayını yapan firmanın en uygun şekilde maç yayını yapmasını sağlamakla sorumludur. Türkiye Spor Toto Süper Lig’in radyo yayın hakları 2010 yılına kadar Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu’nun elindedir.

Günün (24 10 2014) 2013-2014 Yılı Süper Lig Takımları

Beşiktaş Profesyonel Futbol Takımı: Beşiktaş Jimnastik Kulübü’ne ait olan futbol takımıdır. Maçlarını 2012-2013 sezonuna kadar 32.086 kapasiteli İnönü Stadyumu’nda oynamıştır. Türkiye’nin en büyük futbol kulüplerinden biridir.

Fenerbahçe : Fenerbahçe Spor Kulübü’nün en önemli şubesidir. Kulüp gelirlerinin büyük bir kısmı bu şube için harcanır. Şube 1959′dan beri düzenlenen Süper Lig’de 18 kez şampiyonluk ipini göğüslemiştir. Ayrıca 6 kez Türkiye Kupası, 2 kez TFF Süper Kupa, 6 kez Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 8 kez Başbakanlık Kupası’nda şampiyon olmuştur.

Galatasaray : Galatasaray Spor Kulübü’nün Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden futbol takımıdır. Galatasaray Spor Kulübü’ne ait olan Galatasaray AŞ tam adıyla Galatasaray Sportif ve Sinai Yatırımlar A.Ş, Galatasaray Spor Kulübü Profesyonel Futbol Takımı’nın sahibidir.

Kayserispor : 1966 yılında Kayseri’de kurulmuştur. Kuruluş işlemlerinden sonra yeni yönetim 1 Temmuz 1966 tarihinde seçilmiştir. Renkleri sarı-kırmızıdır. Maçlarını 40.458 (32.864 koltuk) seyirci kapasiteli Kadir Has Stadyumu’nda oynamaktadır. Süper Lig’de mücadele eden Kayserispor’un Yönetim Kurulu Başkanı Recep Mamur, teknik direktörü ise Robert Prosinecki’dir.

Sivasspor : 1967 yılında Sivas’ta kuruldu. 2004-05 sezonunda 1. Lig’de şampiyon olarak Süper Lig’e yükseldi. O sezondan beri Süper Lig’de mücadele etmektedir. İç saha maçlarını 14.998 kapasiteli 4 Eylül Stadyumu’nda oynamaktadır. Takımın teknik direktörlüğünü Brezilya futbolunun önemli isimlerinden Roberto Carlos yürütmektedir. 2007-08 sezonunda Fenerbahçe ve Beşiktaş ile birlikte 73 puan topladı. Fakat üçlü averajda 4. oldu.

Günün (24 10 2014) İpuçları: Futbol Oyun Kuralları

  • DEFANS: Karşı takımın gol atmasını engellemek amacıyla oyun kuralları dahilinde yapılan her türlü faaliyet.
  • DRİBLİNG(Top Sürme): Ayak içi veya ayak dışıyla küçük kısa vuruşlarla topu sürmek.
  • KORNER: Topun en son defans oyuncuları veya kaleci tarafından kale yan çizgilerinden çıkması sonucu atak yapan takım oyuncuları tarafından topun korner atma alanından ayakla oyuna sokulması.
  • PENALTI: Savunma oyuncuları veya kalecinin ceza alanı içinde kural dışı hareket etmeleri veya atak yapan oyuncuya faullu hareket etmeleri sonucu verilen direk ceza atışı.
  • OFSAYT: FIFA Genel Sekreteri Urs Lins imzasıyla ülke federasyonlarına gönderilen 968 nolu sirkülere göre kafasının, vücudunun veya ayağının herhangi bir bölümünün rakibin kale çizgisine toptan ve son rakipten daha yakın olduğu anlamına gelmektedir. Kollar bu tanıma katılmamıştır. Futbol baş, vücut ve ayaklarla oynanır.

Torku Konyaspor Gençler maçı ne zaman? makalemizi gezen Siz Futbol Aşıklarının 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014, 30 10 2014 tarihlerinde gezdiği öteki maç yayınlarımız aşağıdadır: